Багатьом українцям умови підключення до природного газу не залишають вибору, крім як купувати пелетні котли. Опалення вугіллям не цілком зручно, грітися соляркою - дорого, а газові поставки супроводжуються високою ціною на підключення та супровідні роботи. В цілому, пелетні котли виглядають більш привабливо. Сучасне автономне опалення з автоматизованою подачею палива.
Пелетні котли проти "диктатури"
Поява пелетних котлів стало своєрідною відповіддю ринку на "газовий диктат". У вітчизняній реальності вартість опалення природним газом менше, ніж іншими видами енергії; "диктат" виражається в комплексних витрат (без урахування ціни газу) на підведення газових труб і встановлення в будинку відповідного обладнання. Вартість опалення газом (при вже підведених трубах і встановленому обладнанні) не може вигравати порівняно з пелетами!!! Якщо ж замислитися про те, скільки грошей необхідно витратити на підводку труб з облаштуванням газових комунікацій пелетні котли стають чимось "більш спорідненим, більш теплим і більш дешевим варіантом".
Зручність і вигода
У тих регіонах, де не прокладені чи тільки намічаються трубопроводи природного газу, пелетні котли (в порівнянні з іншим опалювальним обладнанням автономного типу) відзначені багатьма власниками нерухомості, як досить економічний і зручний спосіб опалення приміщень. Сировина для даного теплового обладнання виробляється з відходів деревообробної промисловості методом пресування в гранули. Подача гранул в топку відбувається автоматично з оперативного бункера, якого обсягу, в середньому, вистачає на безперебійне опалення протягом тижня.
Чищення топки слід виконувати приблизно раз на місяць. У зв'язку з цим можна говорити, що пелетні котли на порядок зручніше твердопаливних котлів, що працюють на вугіллі і дровах. Втім, деякі моделі пелетних котлів мають комбіновані топки, конструкція яких передбачає опалення за допомогою дров. Але обладнання з комбінованими топками трохи поступається в плані коефіцієнта корисної дії моделей котлів, пристосованих винятково для роботи з пелетами.
Добре розвинена багатоходова конвекторні частина, яка є у всіх моделях пелетних котлів, виконує основний знімання тепла, що відбувається з високою ефективністю. В результаті температура вихідних газів становить не більше ста п'ятдесяти градусів. Дивлячись на трубу, яка відводить газоподібні продукти пелетного згоряння, можна побачити лише невеликий димок, що говорить про максимально повному і ефективному перетворенні палива.
Перспективність
При оцінці економічних переваг опалення пелетами слід враховувати тенденції на ринку енергоресурсів. Навряд чи природний газ, вугілля та рідке пічне паливо будуть дешевшати. У порівняльному співвідношенні до зростання доходів на душу населення вартість "традиційних енергоресурсів не може ставати менше з цілком об'єктивних причин. Коли як виробництво пелет має серйозні перспективи для розвитку. Пропозиція сировини для пелетних котлів буде тільки збільшуватися, що означає формування порівняно більш прийнятних цінових показників. Пресування пелетних гранул не вимагає наявності складної виробничої бази. Самі гранули виходять з дешевих деревних відходів. При бажанні виробництво пелет може бути організовано навіть в гаражних умовах, а сировина для даних гранул не зникне до тих пір, поки люди користуються різними виробами з дерева, то є дуже і дуже довго...